http://dev.start-koszwice.pl/wp-content/uploads/2014/04/Screenshot_23-615x263.png

V Marsz Nordic Walking zakończony!

Autor
Zaktualizowane: Czerwiec 23, 2014

82 zawodników wystartowało w Koszwicach gdzie odbyła się V Jubileuszowa Edycja Marszu Nordic Walking.

21 czerwca odbyła się impreza która cieszy się wielką popularnością wśród chodzących z kijami, przyjechali zawodnicy z kilku województw, a wśród nich przedstawiciele takich klubów jak: TKKF MOSiR Czeladź, Zielone Ludki Żarki Letnisko, Zabiegani Częstochowa, Nordic DEX Lubin, ULKS RUN Podkowa Janów oraz Nordic Walking Lubliniec.
„Chodź w tym roku nieco mniej zawodników przystąpiło do startu (przypomnijmy że w roku 2013 – 103 startujących) to i tak cieszymy się z frekwencji” – mówi Mateusz Wrzyciel z Klubu Sportowego START Koszwice – organizator imprezy.
Równo o godz. 16:00 zawodnicy wystartowali, mieli do pokonania dystans 7 km po zróżnicowanej nawierzchni, pomiędzy 4 a 5 km czekał na nich punkt wodny zorganizowany przez komendanta OSP Koszwice który czekał wraz z rodziną na orzeźwienie zawodników.
„Nie mogło mnie zabraknąć w Koszwicah, panuje tutaj rodzinna atmosfera a i wyniki dobre są” – mówi Bernard Ochman z Mechanika Kochcice, który nie tak dawno wybiegał ponad 100 km w 24 godzinnej sztafecie w Lisowicach.
Każdy uczestnik marszu dostał medal, wodę oraz pakiet startowy.
Po ukończeniu czekały na nich takie rarytasy jak: makaron z sosem mięsno-warzywnym, pączki, kawa oraz znana już z wielu imprez sportowych herbata malinowa z cynamonem – specjalność szefa kuchni Karczmy-Koszwice – sponsora imprezy.
Organizatorzy przewidzieli dekorację zwycięzców w 7 kategoriach wiekowych, dlatego też ponad 40 zawodników stanęło na podium. Zwycięzcy otrzymywali nagrody ufundowane przez sponsorów oraz puchary wykonane własnoręcznie przez organizatorów.
Po wręczeniu pucharów nadszedł czas na losowanie: wśród uczestników rozlosowano m.in. 2 pary kijów do nordic walking, książki, 2 pufy oraz kilkanaście poduszek.
Na koniec tradycyjnie każdy uczestnik brał sobie sadzonkę rośliny do domu.
START Koszwice dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie, sponsorom za wsparcie oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy.

One Comment

  1. jola ptas

    24 czerwca 2014 at 14:31

    Atmosfera była czadowa, zresztą jak co roku. Organizatorom wielki szacunek za przygotowanie super trasy, za miła, rodzinną atmosferę i za wszystko. Za rok na pewno przyjedziemy. Pozdrowienia dla wszystkich przesyła Czeladź

You must be logged in to post a comment Login

Napisz komentarz